Po prostu mieszkaj, iDom zrobi resztę za Ciebie

strona główna mapa strony

iDom - Budynki inteligentne

Instalacje inteligentne

Twój inteligentny dom budzi się ze snu pół godziny przed Tobą. Wtedy podnosi się temperatura w sypialniach, kuchni i łazience, tak by pobudka była komfortowa. Wraz z budzikiem otwierają się rolety, powoli odsłaniając okno.
Wychodząc z domu jednym przyciskiem uzbrajasz alarm, wyłączasz niepotrzebnie świecące się oświetlenie i wszystkie urządzenia które powinny być wyłączone podczas Twojej nieobecności w domu.
Będąc poza domem w każdej chwili masz dostęp do jego instalacji przez internet, możesz włączyć i wyłączyć dowolne urządzenie podpięte do sieci.
Wracając do domu znowu jednym przyciskiem wyłączysz alarm, otworzysz bramę i garaż oraz potrzebne oświetlenie. Grzejniki będą już ciepłe bo ogrzewanie zaczęło pracować pół godziny przed przyjazdem.
Z sypialni przed snem wyłączysz światła w domu i opuścisz rolety. Ogrzewanie przełączy się w tryb nocny. A jeśli w nocy wstaniesz do łazienki to światła na korytarzu zaświecą się ze zmniejszoną mocą tak by nie raziły Twoich oczu. Dom zasypia razem z Tobą...

Inteligencja budynku

   W klasysznym budynku mamy wiele systemów: instalację elektryczną, system ogrzewania, dodatkowo może w nim być instalacja alarmowa, klimatyzacja, wszelkiego rodzaju automatyka. Jednak są to instalacje odrębne, działające autonomicznie. Instalacja inteligentna w budynku polega na integracji wszystkich systemów, tak by każdy z nich wiedział o stanie pracy innych. Przykłądem może być wyjście z domu gdzie poprzez naciśnięcie jednego przycisku przy drzwiach uruchomiony zostanie system alarmowy, wyłączone zbędne oświetlenie oraz przełączone zostanie ogrzewanie w tryb ekonomiczny.

W systemach instalacji inteligentnych tradycyjne wyłączniki instalacyjne zostały zastąpione urządzeniami wykonanymi w technice cyfrowej, które wymieniają informacje za pośrednictwem przewodu magistralnego, łączącego wszystkie elementy.W jednym urządzeniu zamknięty może być nie tylko przełącznik światła, ale też wyświetlacz, czujnik podczerwieni i regulator temperatury. System służy do załączania, sterowania, sygnalizacji, regulacji i nadzoru urządzeń elektrycznych instalowanych w budownictwie. Steruje oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją, żaluzjami, systemami kontroli dostępu itd. Pozwala na sterowanie wszystkimi urządzeniami działającymi w systemie za pomocą specjalnych przełączników, paneli, pilotów a nawet z dowolnego miejsca na świecie przez Internet.

     Dzięki zastosowaniu instalacji inteligentnych otrzymujemy przejrzysty, łatwy w obsłudze system sterujący wszystkimi urządzeniami zainstalowanymi w budynku. Współpraca poszczególnych urządzeń ze sobą pozwala na obniżenie znacząco ilości przewodów i kabli zainstalowanych w budynku, przy zachowaniu potrzebnych funkcji urządzeń, a niekiedy rozszerzając możliwości ich wykorzystania.

     Ogromną zaletą instalacji inteligentnych są oszczędności jakie można uzyskać przez umiejętne sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem. Dzięki inteligentnej instalacji możemy uwzględnić nie tylko obniżenie kosztów ale i indywidualne potrzeby użytkowników. Niektóre pokoje w domu, takie jak gabinet, czy sypialnia są wykorzystywane tylko w określonych porach dnia - nie ma więc potrzeby utrzymywania w nich stałej temperatury przez cały dzień. Zatem w klasycznej instalacji generowane są koszty wynikające ze zbędnego ogrzewania pomieszczeń. Inteligentne budynki Lublin, Inteligentny budynek Lublin, Inteligentne domy Lublin, Inteligentny dom Lublin, Lublin inteligentne budynki, Lublin inteligentny budynek, Lublin inteligentne domy, Lublin inteligentny dom, Inteligentne instalacje Lublin, Inteligentna instalacja Lublin, Instalacje inteligentne Lublin, Systemy inteligentne Lublin


copyright iDom 2005 - 2015 instalacjeEIB / KNXLCNfirmareferencje kontakt design Centrum Internetowe
Inteligentne budynki Lublin Inteligentny budynek Lublin Inteligentne domy Lublin Inteligentny dom Lublin Lublin inteligentne budynki Lublin inteligentny budynek Lublin inteligentne domy Lublin inteligentny dom Inteligentne instalacje Lublin Inteligentna instalacja Lublin Instalacje inteligentne Lublin Systemy inteligentne Lublin