Po prostu mieszkaj, iDom zrobi resztę za Ciebie

strona główna mapa strony

iDom - Budynki inteligentne

Bezpieczeństwo i monitoring

Instalacje inteligentne dzięki możliwościom integracji z systemami alarmowymi podnoszą bezpieczeństwo domowników. Po uruchomieniu alarmu urządzenia podłączone do systemu mogą zadziałać w określony sposób, na przykład załączając wszytkie światła w domu. Rolety zewnętrzne mogą się zamykać automatycznie przy silnym wietrze. Gdy wychodzimy z domu system odłączy prąd z gniazd do których nie powinny być włączone jakiekolwiek urządzenia.

Jednym z elementów bezpieczeństwa jest funkcja symulacji obecności domowników. System może na podstawie zdefiniowanych programów lub losowo sterować instalacjami w budynku tak jakby w budynku rzeczywiście ktoś przebywał.

    Dzięki integracji z systemem alarmowym możliwe jest również wykorzystanie czujek ruchu do monitorowania obecności w pomieszczeniach budynku. Dzieku temu możliwe jest regulowanie temperatury w zależności od obecności w pomieszczeniu, jeśli system nie wykryje od dłuższego czasu ruchu - obniża temperaturę w niewykorzystywanym w danej chwili pomieszczeniu. W nocy, dzięki czujkom ruchu zapali się automatycznie światło o zmniejszonym natężeniu na korytarzu, dbając o to by nas nie oślepiło.

Na tej samej zasadzie co integracja systemu alarmowego jest możliwa integracja systemu monitoringu i wykorzystanie zainstalowanych kamer do wykrywania obecności domowników.

Inteligentne budynki Lublin, Inteligentny budynek Lublin, Inteligentne domy Lublin, Inteligentny dom Lublin, Lublin inteligentne budynki, Lublin inteligentny budynek, Lublin inteligentne domy, Lublin inteligentny dom, Inteligentne instalacje Lublin, Inteligentna instalacja Lublin, Instalacje inteligentne Lublin, Systemy inteligentne Lublin

copyright iDom 2005 - 2015 instalacjeEIB / KNXLCNfirmareferencje kontakt design Centrum Internetowe
Inteligentne budynki Lublin Inteligentny budynek Lublin Inteligentne domy Lublin Inteligentny dom Lublin Lublin inteligentne budynki Lublin inteligentny budynek Lublin inteligentne domy Lublin inteligentny dom Inteligentne instalacje Lublin Inteligentna instalacja Lublin Instalacje inteligentne Lublin Systemy inteligentne Lublin