Po prostu mieszkaj, iDom zrobi resztę za Ciebie

strona główna mapa strony

iDom - Budynki inteligentne

Sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją

Dzięki instalacjom inteligentnym możliwe jest precyzyjne i zaawansowane sterowanie systemami ogrzewania w domu. W budynkach są pomieszczenia, w których powinny być różne temperatury, a takżże zależy to od pory dnia i nocy. W pomieszczeniach w których przebywamy w trakcie dnia utrzymywana jest temperatura zapewniającą konmfort domownikom, a w tym czasie w nieużywanych sypialniach temperatura jest niższa. Z nadejściem wieczoru temperatura w sypialniach wzrasta, a obniża się w pomieszczeniach, których zwykle nie używamy o tej porze, na przykład w gabinecie. Natomiast w nocy temperatura może się obniżyć w całym domu aby warunki do snu były jak najbardizej komfortowe.

Jak to wygląda od strony technicznej? Budynek dzieli się na strefy, każda z możliwością autonomicznej regulacji temperatury, na przykład poprzez zastosowanie elektrozaworów lub przekaźników, w zależności od typu instalacji grzewczej. Regulacja temperatury odbywa się wedle z góry ustalonego programu, który zakłada efektywną a równocześnie jak najbardziej ekonomiczną eksploatację instalacji grzewczej. Oczywiście w każdej chwili możliwa jest również ingerencja użytkownika w regulację temperatury i ręczne jej dostosowanie w każdej strefie.

Sterowanie ogrzewaniem ma największe znaczenie ekonomiczne ze wszystkich zastosowań instalacji inteligentnych. Obniżenie temperatury o 1°C daje oszczędność kosztów ogrzewania ok 6%. Przy umiejętnym i efektywnym zaprogramowaniu i użytkowaniu instalacji grzewczej sterowanej przez systemy inteligentne możemy osiągnąć oszczędności ok 40% w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami.

Możliwe jest również używanie tych samych regulatorów temperatury do sterowanie klimatyzacją, po prostu ustawiamy temperaturę, a gdy ta w ciepłych porach roku wzrasta powyżej zaprogramowanej wartości, isntralacja inteligentna uruchomi także klimatyzator - wszystko to przy pomocy jednego reulatora temperatury.

Inteligentne budynki Lublin, Inteligentny budynek Lublin, Inteligentne domy Lublin, Inteligentny dom Lublin, Lublin inteligentne budynki, Lublin inteligentny budynek, Lublin inteligentne domy, Lublin inteligentny dom, Inteligentne instalacje Lublin, Inteligentna instalacja Lublin, Instalacje inteligentne Lublin, Systemy inteligentne Lublin

copyright iDom 2005 - 2015 instalacjeEIB / KNXLCNfirmareferencje kontakt design Centrum Internetowe
Inteligentne budynki Lublin Inteligentny budynek Lublin Inteligentne domy Lublin Inteligentny dom Lublin Lublin inteligentne budynki Lublin inteligentny budynek Lublin inteligentne domy Lublin inteligentny dom Inteligentne instalacje Lublin Inteligentna instalacja Lublin Instalacje inteligentne Lublin Systemy inteligentne Lublin