Po prostu mieszkaj, iDom zrobi resztę za Ciebie

strona główna mapa strony

iDom - Budynki inteligentne

Sterowanie oświetleniem

Sterowanie oświetleniem to najbardziej efektowne pole zastosowań instalacji inteligentnych. Światło odgrywa ważną rolę w naszym życiu, ma wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Potrzebujemy różnego rodzaju oświetlenia - inne światło do jedzenia, inne do czytania a jeszcze inne do oglądania filmu. Przy dużej ilości punktów świetlnych i mnogości przełączników w tradycyjnej instalacji uzyskanie pożądanego oświetlenia w danej chwili zajmuje dużo czasu i wymaga cierpliwości od użytkownika.

Natomiast w instalacjach inteligentnych możemy aranżować sceny świetlne - zapamiętujemy raz ustawiony stan oświetlenia i przypisujemy mu funkcję. Od tej pory po naciśnięciu jednego przycisku światła będą się same ustawiały do wybranego przez nas typu oświetlenia. W każdej chwili możemy również ręcznie sterować poszczególnymi punktami świetlnymi tak by oświetlenie jak najbardziej spełniało nasze oczekiwania.

     Oprócz sterowania oświetleniem w tworzeniu scen świetlnych mogą brać udział inne urządzenia w ramach instalacji inteligentnych, na przykład rolety i żaluzje mogą się automatycznie zamykać przy jednoczesnym przygaszaniu światła do oglądania filmu.

Sterowanie oświetleniem przy pomocy instalacji inteligentnych to nie tylko sceny swietlne ale również automatyczne zapalanie i gaszenie światła na przykład w łazience. Natomiast w nocy przy zapaleniu światła może ono powoli się rozjaśniać lub zapalać ze zmniejszoną mocą tak by nas nie oślepiało.


copyright iDom 2005 - 2015 instalacjeEIB / KNXLCNfirmareferencje kontakt design Centrum Internetowe
Inteligentne budynki Lublin Inteligentny budynek Lublin Inteligentne domy Lublin Inteligentny dom Lublin Lublin inteligentne budynki Lublin inteligentny budynek Lublin inteligentne domy Lublin inteligentny dom Inteligentne instalacje Lublin Inteligentna instalacja Lublin Instalacje inteligentne Lublin Systemy inteligentne Lublin