Po prostu mieszkaj, iDom zrobi resztę za Ciebie

strona główna mapa strony

iDom - Budynki inteligentne

Sterowanie roletami i żaluzjami

Jednym z obszrów działań instalacji inteligentnych jest sterowanie roletami, żaluzjami, markizami, bramami oraz oknami. Tak jak oświetlenie rolety często są wykorzystywane w scenach świetlnych, a wręcz są ich nieodzownym składnikiem na przykład automatyczne zaciemnienie pokoju po włączeniu sceny do oglądania filmu.

    Rolety mogą również być uzależnione od natężenia oświetlenia i regulować ilość światła wpadającego do pomieszczeń w budynku. W lecie markizy także mogą się automatycznie zamykać przeciwdziałąjąc w ten sposób zbyniemu nagrzewaniu się pomieszczeń w słoneczne dni. W połączeniu ze stację pogodową która w sposób ciągły monitoruje warunki atmosferyczne rolety mogą reagować na siłę wiatru i automatycznie opuszczać się gdzy wieje zbyt silny wiatr.

    Automatyka rolet i żaluzji stanowi także element bezpieczeństwa - wychodząc z domu jednym przyciskiem można zamknąć wszystkie rolety zwenętrzne i bramę, a jeżeli jakieś okno jest niedomknięte zostaniemy o tym poinformowani.


copyright iDom 2005 - 2015 instalacjeEIB / KNXLCNfirmareferencje kontakt design Centrum Internetowe
Inteligentne budynki Lublin Inteligentny budynek Lublin Inteligentne domy Lublin Inteligentny dom Lublin Lublin inteligentne budynki Lublin inteligentny budynek Lublin inteligentne domy Lublin inteligentny dom Inteligentne instalacje Lublin Inteligentna instalacja Lublin Instalacje inteligentne Lublin Systemy inteligentne Lublin